b0
b9
b8
b6
b5
b4
b3
b2

Behemoth Bike to customowy motocykl zainspirowany i powstały we współpracy z ikoną polskiego i światowego metalu – zespołem Behemoth, a w szczególności z liderem formacji Adamem „Nergalem” Darskim. Stanisław Myszkowski, założyciel GOC i pomysłodawca projektu tak uzasadnia genezę powstania maszyny:

 

“Sam jestem fanem ciężkich brzmień i zawsze chciałem połączyć ze sobą dwa światy muzyki oraz motoryzacji. Ciągnęło mnie do skonstruowania potężnej i mroczne maszyny, a że w obrębie takiej stylistyki nie widzę mocniejszego zespołu niż Behemoth, dlatego zwróciłem się do Nergala z propozycją stworzenia motoru inspirowanego jego zespołem. Koncept ten od razu został zaakceptowany i tak to się zaczęło.”

 

Behemoth Bike w zamierzeniu konstruktorów miał być potężną i mroczną maszyną o wyjątkowych parametrach technicznych i niespotykanej dotąd ornamentyce.

 

Premiera Behemoth Bike nastąpiła 4 czerwca 2013r. w Warszawie, podczas pierwszego dnia Impact Festival, gdzie Behemoth był jedną z gwiazd imprezy. Oprócz Behemotha, w dniu premiery projektu na scenie Impact Festival wystąpili tacy giganci ciężkich brzmień jak Rammstein, Slayer, Korn czy Mastodon.

 

W dzień później, 5 czerwca 2013r. w Hard Rock Cafe w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe przedstawicieli zespołu i konstruktorów z mediami oraz prezentacja maszyny.

 

Główne elementy motocykla to silnik RevTech 110″, zawieszenie pneumatyczne tylne i przednie marki Legend, koło przednie – 19″, koło tylne – 18″, tylna opona model „Monster”, rozmiar 360mm.